Archives

Eric Singer v Praze – byl jsem tam!

Jsem zpět z koncertu, který se odehrál dnes večer v Retru na Vinohradech. Ačkoli jsem si to užil, mám několik neutrálních dojmů z celé akce. Primárně osazenstvo v publiku. Zvláštní skladba lidí, hodně starších lidí s KISS bundami. Odhadem do 500 duší, spíš méně. Kromě kotle a těsné blízkosti podia nikdo netleskal, neječel, nedupal, nehrozil, neskákal. A to je škoda. Protože ať se kapela snažila sebevíc, lidi se nenechali strhnout šlapajícími hitovkami od KISS, Motley Crue, Deep Purple a nakonec Queenů. Takže Singer na bicími neustále koukal okázale na hodinky, předstíral znudění a provokoval jak se dalo. To samé zbytek kapely. Jenže to nefungovalo.

Nevím proč. Lidi byli zkrátka strnulí, pili pivo a koukali se. Já stál na galerii nahoře a kromě mě a kolegy nikdo nahoře netleskal do rytmu, ani nehulákal refrény slavných pecek. Zvláštní. Přitom hráli výborně!

Pak není žádné překvapení, že po 90 minutách kapelka prchla, a jediným pozitivem bylo, když Eric oznámil rozdávání autogramů a fotografování po krátké pauze. Čehož málokdo využil, neb se u šatny rázem vytvořila monstrózní fronta. Nu co – viděl jsem podruhé naživo Erica, ověřil si, že nehraje žádné komplikované věci, a že s menší soupravou, než mám já, zahraje asi tak stokrát víc. A tudíž, že se musím ještě hodně učit a cvičit. Celkově to ale bylo fajn.

2 comments

 1. Dave

  on

  Tak to teda milý kolego nevím, jestli jsme byli na stejném koncertě. ESP hráli totiž dvě hodiny (vím to přesně), Erica sem pozoroval 90% času a že by pořád koukal na hodinky sem si nevšiml, že by zbytek kapely hrál znuděně, je hloupost, protože to bylo nasazení jako se vidí málo i na velkých koncertech. Z galerky se opravdu špatně posuzují reakce publika, takže prominu poznámku o tom, že lidi netleskali, protože dole nebylo mezi písničkama při potlesku slyšet Corabiho slova. A vrchol je to o autogramiádě – málokdo? Pak jsi měl stát kolego dole v tý menšině, která podpis chtěla. Jen já s bandou sme tam čekali hodinu a to jsme byli v polovině. Jo, ještě detail na upřesnění – diváků bylo 850. Hezký den

 2. DD

  on

  Dave> 850 lidi? Vazne? To se ani nezdalo. Nahore teda netleskal prakticky nikdo a vsude to pisu. Dole to sem tam i vrelo, ale s par vecmi nesouhlasim. Ale co uz – nazor proti nazoru.

  A Eric na hodinky koukal. Minimalne v prvni pulhodine. Aspon desetkrat :).

  A vubec, neni to jedno?